O nas

Tort Driady Uniejów
Obejrzyj nasz świąteczny koncert!
Lockdown wcale nie musi być nudny 😉

Stowarzyszenie Promocji Sportu Mażoretkowego Driada działa na terenie gminy Uniejów od 2020 r.

Naszym głównym celem jest promowanie sportu mażoretkowego oraz działanie na rzecz lokalnej społeczności. Poniżej możecie zobaczyć przykłady naszych dotychczasowych działań

Tancerki z zespołu tańca mażoretkowego Driady Uniejów

Mażoretki czyli co?

Mażoretka to tancerka, która w swoim występie tanecznym używa rekwizytu takiego jak: baton, flaga, buława lub pompony. Esencją tańca mażoretkowego są układy choreograficzne, wykonywane przy użyciu wspomnianych wyżej rekwizytów. Często bywamy mylone z cheerleaderkami, jednakże mażoretki to dyscyplina znacznie bliższa gimnastyce artystycznej.

Historycznie mażoretki to tancerki, które towarzyszyły formacjom zbrojnym w Europie na przełomie XVIII/XIX w. Stąd tzw. mażoretki klasyczne wyróżniają się swoimi strojami, które nawiązują do klasycznego umundurowania dawnych formacji wojskowych.

Współcześnie taniec mażoretkowy to przede wszystkim oryginalne, żywiołowe choreografie tworzone z myślą o paradach, koncertach, eventach i zawodach. Bo taniec mażoretkowy to obecnie przede wszystkim sport!

Zespół Driady Uniejów powstał w 2019 roku. Pod koniec września minionego roku zespół obchodził swoje pierwsze urodziny. A było co świętować – pomimo pandemicznych ograniczeń nasze tancerki nie przerywały treningów, przenosząc się z nimi do wirtualnego świata.W dodatku, podczas gdy już przyjęte do zespołu mażoretki bardzo szybko zdobywały nowe umiejętności, rosło zainteresowanie tańcem z pałeczką wśród ich koleżanek. Obecnie w zespole jest ponad 40 tancerek.

Logotyp Stowarzyszenie promocji sportu mażoretkowego Driada

Władze stowarzyszenia

Prezes – Oliwia Olczyk
Wiceprezes – Krzysztof Boczek
Skarbnik – Maria Walczak