1 Urodziny zespołu Driady Uniejów

25 września 2020 był dla nas szczególny – to właśnie wtedy nasz zespół obchodzi swoje pierwsze urodziny! Był specjalny tort, luźniejszy trening i… trochę wzruszenia ze strony trenerki, która napisała coś od siebie: ☺️

Rok temu wracałam z festiwalu w Chinach przepełniona niepewnością. Kilka dni po przylocie do Polski w Uniejowie miał odbyć się casting do mojego zespołu. Nie wiedziałam, czy ktokolwiek przyjdzie, czy słowo „mażoretka” nie będzie brzmiało zbyt tajemniczo, żeby się nim zainteresować.

25 września 2019 roku na casting przyszło siedem wspaniałych dziewczyn. Później, z treningu na trening przychodziło ich coraz więcej – koleżanki zabierały ze sobą koleżanki, kuzynki przyprowadzały kuzynki.

Dzisiaj, idealnie rok po castingu, w Driadach są 44 dziewczyny. To 10 wspaniałych tancerek w grupie zaawansowanej i 34 w grupie podstawowej.

Ten rok nie był łatwy. Miałyśmy jechać na nasze pierwsze zawody, Mistrzostwa Polski Środkowej, jednak przez pandemię zostały one odwołane. Od marca do sierpnia nie miałyśmy możliwości się spotykać, mogłam wysyłać dziewczynom jedynie filmiki z nowymi trickami i krokami.

Wszystko potoczyło się zupełnie nie według planu. Mimo wszystko, gdy patrzę na to, co udało się nam zrobić, sama nie wierzę, kiedy to się stało. Występ na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na balu charytatywnym Orkiestry Dętej ZHP-OSP w Uniejowie, na Powiatowym Pikniku Zdrowia i Urody, na turnieju piłki nożnej „Połączeni Pasją”. Byłyśmy na obozie muzycznym w Załęczu Wielkim zorganizowanym przez zawsze pomocną i pozytywnie nastawioną orkiestrę. Dwa razy pojawiłyśmy się w TVP 3 Łódź – raz mówiono w wiadomościach o naszym układzie „Maska”, który powstał w stu procentach zdalnie podczas pandemii, raz wystąpiłyśmy na żywo w ramach promowania Dożynek Wojewódzkich. Mamy wspaniałe nowe stroje – dresy zespołowe oraz profesjonalne sukienki estradowe sfinansowane przez niezastąpionych sponsorów.

Kiedy patrzę na to, jak rozwinęły się moje dziewczyny, kręcą mi się łzy wzruszenia. Rok temu duża część z nich miała problem z rozróżnieniem prawej strony od lewej i koordynacją ruchową. Kręcenie batonem nabijało im mnóstwo siniaków i sprawiało dużo bólu. Dzisiaj widzę przed sobą dojrzałe tancerki, które są świadome swoich ruchów, są wyprostowane i uśmiechnięte, podnoszą wysoko kolana. Zaczynają robić najtrudniejsze tricki, wyrzucają pałkę pod sam sufit, a pod spodem robią trzy obroty przed jej złapaniem (serio!!). Widzę przed sobą mój cudowny zespół i nie dowierzam, że to te same małe osóbki, które nieśmiało przyszły rok temu na casting.

Dziewczyny, jesteście spełnieniem moich marzeń. Dziękuję Wam za to, jakie jesteście. A każda z Was jest wspaniała, każda z Was była moim marzeniem.

Wasza Trenerka 🙂

Zespół Tańca Mażorertkowego Driady Uniejów
Zespół Tańca Mażorertkowego Driady Uniejów
Zespół Tańca Mażorertkowego Driady Uniejów

PS Dziękuję także dobrym duchom zespołu, bez których to wszystko nie byłoby możliwe. Dziękuję panu Jakubowi Pięgotowi, kapelmistrzowi orkiestry w Uniejowie za ogromną pomoc na starcie i wsparcie przez cały rok. Dziękuję rodzicom wszystkich mażoretek za zaufanie i powierzenie mi Waszych skarbów, a także za otwartość i pomoc w realizowaniu wszystkich pomysłów. Jest cała masa osób, które mogłabym wymieniać (ze szkoły podstawowej, z urzędu gminy), nie wiem jednak, czy chciałyby by wspominać o nich z imienia i nazwiska. Mimo to każdy najmniejszy gest, każde dobre słowo, każde wsparcie jakie otrzymuję od wspaniałych osób w Uniejowie sprawia, że chce się więcej, lepiej. I będzie więcej i lepiej – mam nadzieję! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s